
KYOCERA AVX
Product No:
TPSB476M006P0250
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.779
0.779
10
0.5928
5.928
50
0.49267
24.6335
100
0.42427
42.427
500
0.328491
164.2455
1000
0.282872
282.872
2500
0.264622
661.555
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Type | Molded |
| Series | TPS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | General Purpose |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 47 µF |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric), 1210 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | B |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 250mOhm |