TPSC107K010Y0075
KYOCERA AVX
Product No:
TPSC107K010Y0075
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V 2312
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 100 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm