TPSC476K010R0200
KYOCERA AVX
Product No:
TPSC476K010R0200
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 47UF 10% 10V 2312
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TPS
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 47 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm