TPSC686M016T0200
KYOCERA AVX
Product No:
TPSC686M016T0200
Description:
CAP TANT 68UF 20% 16V 2312
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±20%
Capacitance 68 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz