TPSD157M006R0050
KYOCERA AVX
Product No:
TPSD157M006R0050
Description:
CAP TANT 150UF 20% 6.3V 2917
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 150 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm