TPSR106M006H1500
KYOCERA AVX
Product No:
TPSR106M006H1500
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm @ 100kHz