TPSV476K035H0200
KYOCERA AVX
Product No:
TPSV476K035H0200
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V 2924
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 47 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz