TPSV477M010R0060
KYOCERA AVX
Product No:
TPSV477M010R0060
Description:
CAP TANT 470UF 20% 10V 2924
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2240
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 470 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm