TR3A106K010C1800
Vishay Sprague
Product No:
TR3A106K010C1800
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 69191
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm