TR3A106M6R3C2000
Vishay Sprague
Product No:
TR3A106M6R3C2000
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm