TR3A156M010C1000
Vishay Sprague
Product No:
TR3A156M010C1000
Description:
CAP TANT 15UF 20% 10V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 15 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm