TR3A335K025C3000
Vishay Sprague
Product No:
TR3A335K025C3000
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 25V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 3.3 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm