TR3B155M035C2000
Vishay Sprague
Product No:
TR3B155M035C2000
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 1411
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 1.5 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.11mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm