TR3B156K025C0600
Vishay Sprague
Product No:
TR3B156K025C0600
Description:
CAP TANT 15UF 10% 25V 1411
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 26181
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 15 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.11mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm