TR3B225K050C2000
Vishay Sprague
Product No:
TR3B225K050C2000
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V 1411
Payment:
In Stock : 21603
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 2.2 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.11mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm