TR3B685M025C1500
Vishay Sprague
Product No:
TR3B685M025C1500
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 1411
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 6.8 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.11mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm