TR3C475K050C1000
Vishay Sprague
Product No:
TR3C475K050C1000
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2312
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4135
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Molded
Series TANTAMOUNT®, TR3
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 4.7 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm