TR3D226K035C0250
Vishay Sprague
Product No:
TR3D226K035C0250
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 934
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Molded
Series TANTAMOUNT®, TR3
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm