TR3W157K020C0200
Vishay Sprague
Product No:
TR3W157K020C0200
Description:
CAP TANT 150UF 10% 20V 2924
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 150 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2924 (7360 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm