TR3W477K6R3C0050
Vishay Sprague
Product No:
TR3W477K6R3C0050
Description:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2924
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 470 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm