TR50JBX50L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
TR50JBX50L0
Description:
RES 0.05 OHM 5% 50W TO220
Tolerance ±5%
Resistance 50 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 50W
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Product Status Active
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.650" (16.52mm)
Operating Temperature -65°C ~ 150°C