TRR01MZPF1300
Rohm Semiconductor
Product No:
TRR01MZPF1300
Description:
RES SMD 130 OHM 1% 1/16W 0402
Payment:
In Stock : 1890
Features Anti-Sulfur
Tolerance ±1%
Resistance 130 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±100ppm/°C