
Texas Instruments
Product No:
TRS3221EIPW
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.603
2.603
10
2.33415
23.3415
25
2.2021
55.0525
100
1.876155
187.6155
250
1.761642
440.4105
500
1.541432
770.716
1000
1.27719
1277.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 250kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | TRS3221 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |