
Texas Instruments
Product No:
TRS3227ECDB
Manufacturer:
Package:
16-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 16SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.976
1.976
10
1.7727
17.727
25
1.672
41.8
100
1.424715
142.4715
250
1.337752
334.438
500
1.170533
585.2665
1000
0.969874
969.874
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | TRS3227 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |