
Texas Instruments
Product No:
TRSF3221EIPWR
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.185
2.185
10
1.96365
19.6365
25
1.8525
46.3125
100
1.57833
157.833
250
1.482
370.5
500
1.29675
648.375
1000
1.07445
1074.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | TRSF3221 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |