
Texas Instruments
Product No:
TRSF3232EIDBR
Manufacturer:
Package:
16-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 16SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8975
2.8975
10
2.60585
26.0585
25
2.46316
61.579
100
2.13465
213.465
250
2.02521
506.3025
500
1.817217
908.6085
1000
1.532588
1532.588
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | TRSF3232 |
| Receiver Hysteresis | 300 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |