
Texas Instruments
Product No:
TRSF3243EIPWR
Manufacturer:
Package:
28-TSSOP
Batch:
-
Description:
MULTICHANNEL RS-232 COMPATIBLE L
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8025
2.8025
10
2.5156
25.156
25
2.3788
59.47
100
2.0615
206.15
250
1.955746
488.9365
500
1.754878
877.439
1000
1.480024
1480.024
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |