
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
TS10K60
Manufacturer:
Package:
TS4K
Batch:
-
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 10A TS4K
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.349
1.349
10
1.10485
11.0485
100
0.85918
85.918
500
0.728251
364.1255
1000
0.593237
593.237
2000
0.558467
1116.934
5000
0.531867
2659.335
10000
0.507319
5073.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP, GBL |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TS10K60 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | TS4K |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 10 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 2 A |