
STMicroelectronics
Product No:
TS1871ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.2895
2.2895
10
2.0539
20.539
25
1.938
48.45
100
1.651195
165.1195
250
1.5504
387.6
500
1.3566
678.3
1000
1.12404
1124.04
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Supply | 500µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TS1871 |
| Current - Input Bias | 70 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |