
STMicroelectronics
Product No:
TS1871ILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5485
1.5485
10
1.3908
13.908
25
1.31176
32.794
100
1.117675
111.7675
250
1.049484
262.371
500
0.918308
459.154
1000
0.760884
760.884
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 500µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TS1871 |
| Current - Input Bias | 70 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |