
STMicroelectronics
Product No:
TS1872AIST
Manufacturer:
Package:
8-MiniSO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MINISO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.242
2.242
10
2.014
20.14
25
1.9
47.5
100
1.6188
161.88
250
1.519962
379.9905
500
1.329962
664.981
1000
1.101972
1101.972
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 500µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TS1872 |
| Current - Input Bias | 70 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-MiniSO |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |