
STMicroelectronics
Product No:
TS272CPT
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1495
1.1495
10
1.0298
10.298
25
0.97698
24.4245
100
0.80256
80.256
250
0.750196
187.549
500
0.662967
331.4835
1000
0.523393
523.393
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 5.5V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TS272 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 3.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.1 mV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 45 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |