
STMicroelectronics
Product No:
TS331IQT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.197
1.197
10
1.06685
10.6685
25
1.0127
25.3175
100
0.831915
83.1915
250
0.77767
194.4175
500
0.687249
343.6245
1000
0.542574
542.574
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 79dB CMRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | TS331 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 93mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | 720ns |
| Current - Quiescent (Max) | 26µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.4µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.6V ~ 5V |