
STMicroelectronics
Product No:
TS332IQ2T
Manufacturer:
Package:
8-DFN (2x2)
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.425
1.425
10
1.273
12.73
25
1.2084
30.21
100
0.992465
99.2465
250
0.927732
231.933
500
0.81985
409.925
1000
0.647254
647.254
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 79dB CMRR |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TS332 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 93mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | 720ns |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Current - Quiescent (Max) | 30µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.04µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.6V ~ 5V |