
STMicroelectronics
Product No:
TS339CPT
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.596
1.596
10
1.4269
14.269
25
1.3547
33.8675
100
1.11264
111.264
250
1.040098
260.0245
500
0.919144
459.572
1000
0.725648
725.648
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 75dB CMRR |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | TS339 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 25µA |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 10V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 16V, ±1.35V ~ 8V |