
STMicroelectronics
Product No:
TS3702CDT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2825
1.2825
10
1.14665
11.4665
25
1.0887
27.2175
100
0.89414
89.414
250
0.835848
208.962
500
0.738663
369.3315
1000
0.583158
583.158
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 82dB CMRR |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TS3702 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Quiescent (Max) | 25µA |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 10V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 16V, ±1.35V ~ 8V |