
STMicroelectronics
Product No:
TS372CDT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1875
1.1875
10
1.06115
10.6115
25
1.00738
25.1845
100
0.827545
82.7545
250
0.773566
193.3915
500
0.68362
341.81
1000
0.539704
539.704
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Differential |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, MOS, Open-Drain, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TS372 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Quiescent (Max) | 375µA |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 16V, ±1.5V ~ 8V |