
STMicroelectronics
Product No:
TS374CDT
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 DIFF 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.406
1.406
10
1.2559
12.559
25
1.19206
29.8015
100
0.97926
97.926
250
0.915382
228.8455
500
0.808944
404.472
1000
0.638638
638.638
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Differential |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, MOS, Open-Drain, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | TS374 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Quiescent (Max) | 250µA |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 16V, ±1.5V ~ 8V |