
STMicroelectronics
Product No:
TS391RILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8075
0.8075
10
0.71155
7.1155
25
0.66842
16.7105
100
0.54549
54.549
250
0.506654
126.6635
500
0.431205
215.6025
1000
0.344954
344.954
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, DTL, ECL, MOS, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | TS391 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 16mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 1.25mA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 30V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |