
STMicroelectronics
Product No:
TS393IDT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.159
1.159
10
1.0393
10.393
25
0.98648
24.662
100
0.81016
81.016
250
0.75734
189.335
500
0.669275
334.6375
1000
0.528371
528.371
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 71dB CMRR |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TS393 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Quiescent (Max) | 25µA |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 10V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 16V, ±1.35V ~ 8V |