
STMicroelectronics
Product No:
TS393IPT
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5105
1.5105
10
1.3471
13.471
25
1.27908
31.977
100
1.050605
105.0605
250
0.982034
245.5085
500
0.867863
433.9315
1000
0.68515
685.15
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 71dB CMRR |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TS393 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 25µA |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 10V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 16V, ±1.35V ~ 8V |