
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
TS4148 RBG
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DIODE GEN PURP 75V 150MA 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1425
0.1425
10
0.10165
1.0165
100
0.05491
5.491
500
0.043111
21.5555
1000
0.029934
29.934
2000
0.024795
49.59
5000
0.023446
117.23
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 75 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 150mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |