
STMicroelectronics
Product No:
TS461CLT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6625
1.6625
10
1.4839
14.839
25
1.40828
35.207
100
1.15691
115.691
250
1.081442
270.3605
500
0.9557
477.85
1000
0.75449
754.49
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TS461 |
| Current - Input Bias | 200 nA |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 12 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 10 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |