
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
TS4K80
Manufacturer:
Package:
TS4K
Batch:
-
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 4A TS4K
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.95
0.95
10
0.7771
7.771
100
0.604105
60.4105
500
0.512031
256.0155
1000
0.417107
417.107
2000
0.392654
785.308
5000
0.373958
1869.79
10000
0.356696
3566.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP, GBL |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TS4K80 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | TS4K |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 800 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 4 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 4 A |