
STMicroelectronics
Product No:
TS507IDT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.261
2.261
10
2.033
20.33
25
1.91786
47.9465
100
1.634
163.4
250
1.534288
383.572
500
1.342521
671.2605
1000
1.112374
1112.374
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 850µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TS507 |
| Current - Input Bias | 8 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.9 MHz |
| Voltage - Input Offset | 25 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 128 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |