
STMicroelectronics
Product No:
TS524IDT
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC AUDIO 4 CIRCUIT 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.2325
2.2325
10
2.00355
20.0355
25
1.88974
47.2435
100
1.61025
161.025
250
1.511944
377.986
500
1.322951
661.4755
1000
1.096158
1096.158
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 7V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 8mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TS524 |
| Current - Input Bias | 250 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Voltage - Input Offset | 950 µV |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output / Channel | 37 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |