
STMicroelectronics
Product No:
TS7211AILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.824
1.824
10
1.63495
16.3495
25
1.54204
38.551
100
1.313945
131.3945
250
1.233784
308.446
500
1.079561
539.7805
1000
0.894492
894.492
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 70dB CMRR, 80dB PSRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | TS7211 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | 30mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 12µA |
| Current - Input Bias (Max) | 3pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 10V |