
STMicroelectronics
Product No:
TS861AILT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7075
2.7075
10
2.432
24.32
25
2.29482
57.3705
100
1.9551
195.51
250
1.83578
458.945
500
1.606298
803.149
1000
1.330931
1330.931
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 70dB CMRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | TS861 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 2µs |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 16µA |
| Current - Input Bias (Max) | 300pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 10V |