
STMicroelectronics
Product No:
TS862IDT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.672
1.672
10
1.49815
14.9815
25
1.4136
35.34
100
1.20441
120.441
250
1.13088
282.72
500
0.989501
494.7505
1000
0.819878
819.878
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 70dB CMRR |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TS862 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 2µs |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Quiescent (Max) | 16µA |
| Current - Input Bias (Max) | 300pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 15mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 10V |