
STMicroelectronics
Product No:
TS862IPT
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.634
1.634
10
1.4649
14.649
25
1.38168
34.542
100
1.177145
117.7145
250
1.105268
276.317
500
0.967119
483.5595
1000
0.801334
801.334
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 70dB CMRR |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TS862 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 2µs |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 16µA |
| Current - Input Bias (Max) | 300pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 15mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 10V |